Bilmem bilir misiniz 365 Project diye birşey var. Bir yıl boyunca her gün hayatınıza dair bir fotograf çekiyorsunuz ve bunu yayınlıyorsunuz.
Albumunuz oluştugunda da geriye şöyle bir dönüp o sene hangi gün neler olmuş, ne yapmışsınız, kimle tanışmış, kimle buluşmuş, ne ögrenmiş, neye üzülmüş , bunların hepsini hatırlama imkanınız oluyor. Önümüzdeki günlerde ben de bu projeye başlayacagım. Dilerim elime yüzüme bulaştırmam.

Sitede tips & tricks bölümünde, sonradan bir yıgılma yaşamamanız açısından en azından haftada bir fotografları upload edin diyor. Geçenlerde aldıgım Holga ve Action Sampler’ımı da haftada bir tab için fotografçıya götüremeyecegim, digital kameralardan nefret ettigim için, bu iş cep telefonumum kamerası ile olacak. Zaten sitede artık bütün telefonların kameralı oldugunu ve bu nedenle hiçbir mazeretinizin olmadıgı belirtilmiş.Kaçısınız yok.

Gün içerisinde bir kaç fotograf çekebilirsiniz tabi ki, ne zaman ne olacagı belli değil ama amaç o gunun en hatırlanası olayını karelemek. İlk defa yediginiz bir şey, ilk kez tanıştıgınız bir yüz, yapmayı öğrendiginiz ya da denediginiz birşey, sizi o gün gülümseten herhangi birşey olabilir. Ve unutmadan, her ayın bir günü kendi fotografınızı çekiyorsunuz. Bir yıl içerisinde kendinizdeki değişikliği de görüyorsunuz böylece.

Aslında çok heyecan verici bir deneyim olacak. Dediğim gibi dilerim elimde patlamaz zira daha az önce Tülin ile aramızda şöyle bir diyalog geçti.

Ben : bacagımı mı morartmıştım hatırlamıyorum onu :)

Tülin : valla hatırlamıyomusun hahahhah :))
hani mikrofonla koşturuyodun da çitleri görmemiştin bacağına odun çarpmıştı öyle birşeyler olmuştu diken mi girmişti onu hatırlamıyorum da bütün baldır mor gezmiştn

Ben : ya valla hatırlamıyorum
çok üzülüyorum böyle şeyleri unutunca :(

Eh benim için de gayet değişik bir yıl olacagından, başlamak için sabırsızlanıyorummmm…

 

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s