Five Things J’adore ♥

1. Duvar Stickerları

Duvar stickerlarından fenalık geldi. Online alışveriş siteleri olsun, yapı marketler olsun her yerde var. Fakat bu gotik stickerlar baya hoşuma gitti.

2.Polaroid Fotograf Makineleri
Polaroid makineleri ve fotografları kim sevmez. Bunun aynısından hem de çok daha uygun fiyata Türkiye’den buldum. Az önce de siparişimi verdim. Salonda en güzel yeri buna ayıracagım.

3.C-H-A-N-E-L !!!
İlk Mary-Kate Olsen’da sonra da Nicole Richie’de görmüştüm bu gözlükleri ve BA-YIL-DIM. Adı üzerinde CHANEL biraz. Yani PAHALI oldugunu düşünmüştüm. Fakat güzel, kaliteli bir güneş gözlüğüne verilebilecek bir fiyata sahip. 250 Tl’ye buldum geçenlerde. Yaz gelmeden bir tane edinmek istiyorum.♥

4.BAAAAAAAAAAA!

Koyunlara karşı bi takıntım yok ama çok şirinler bence. Koyunlar ya da minik yavruları kesinlikle yenmemesi gereken hayvanlar :(
Ayrıca koyunları sadece pijama deseni olarak istemiyoruz! Geçenlerde kendime koyunlu bir t-shirt yaptım. Beyaz bir t-shirtümün üzerine, kalem kumaş boyası ile bir sürü koyun çizdim. Aynısından görür görmez hemen ablam da istedi. Fakat ona cupcake’li yapacagım. Her tasarımım unique, sadece 1 adet olacak kehkehkeh.

5.Hasanpaşa köfte.
Dün kayınvalideme (böyle deyince de bir garip geliyor) Ayşe Anne’ye gittik akşam yemegi için. Döktürmüş tabii. İlk defa hasanpaşa köfte yedim ve dibim düştü. Yiyemem diye tahmin ediyordum ama kesinlikle evde denemeye karar verdim. Tabi kıyma kısmı kesinlikle sevgilime ait olması şartı ile…ıyhh..

Tarif için

Unutmadan, IKEA evlenecek çiftlere yine jest yapmış. 1 Nisan – 31 Haziran tarihleri arasındaki Evlilik Kampanyası düzenliyor. Nikah tarihi almış olan çiftler, yapılan alışveriş tutarının %10 ‘u kadar IKEA Aile Para, Siemens beyaz eşyalarda %10 indirim, ev dekorasyonu için uzman fikirler ve ilham kaynağı çözümler içeren ‘eviniz için iyi fikirler’ kitapçığı ve 2 ay taksit erteleme ile 12 taksit olanaklarından faydanalabiliyormuş. Nikah tarihimizi aldıgımıza ve bizim evimizde bir ikea evi olacagına göre kesinlikle kaçırmayacagım bir fırsat olacak. İlk alacagımız şey eminim o TV unitesi olacak. :)

Bu arada 365 Project’im devam ediyor. Fakat itiraf ediyorum 2 gün fotograf çekmeyi unuttugumdan çok uyduruk fotograflar olmadı değil.

Ayın 11’inde Cem Yılmaz’ın stand up gösterisine gittik. Kendisi gerçekten çok başarılı, bir kez daha anladım. Harika tespitler ve harika tiplemeler, yorumlar. Gri eşofmanlı kızlar ve sosyal medyaya verdigi ayarlar hakkaten çok iyiydi. Foursquare ile nerede ne bok yedigini her fırsatta dile getirenlere sağlam çaktı.

Bu ayın en güzel haberlerinden biri de 2011 Amy Winehouse İstanbul konseri İDİ. Geçmiş zaman kullanıyorum zira bilet fiyatlarını ögrenene kadar güzel bir haberdi, sonrasında boka döndü. Konser 3 alanda izlenebilecek.

VIP alanının fiyatı (en son baktıgımda) 600 TL idi.
Golden Circle, 350 TL ve son olarak NORMAL alan ilk başta 130 TL’den satışa çıktı fakat yarım saat içerisinde bilet fiyatı 150’ye fırladı.

Konseri, Saygun’un yorumuyla normal alandan izlemek, evde televizyondan izlemek gibi olacagından 150 TL’lik alana pek prim vermiyoruz fakat Golden Circle için de o kadar para verir miyiz hala bilemiyoruz. Amy Winehouse ‘u canlı izleyebilmek için Paris’te Rock en Seine muzik festivaline gitmiştik 2008’de. Fakat, ( burada salladıgım bir kaç küfür var) kendisi son dakikada konserini iptal etmiş ve bizi tabir-i caizse göt gibi bırakmıştı. Neyse ki JUSTICE konseri gayet başarılı ve çoşturucuydu ki gazımızı çıkarabildik. Şimdi 350 X 2 TL verip de bu karının sahneye çıkmaması demek, çok agır küfür demek, paranla rezil olmak demek hem de ikinciye demek ve salaklık demek olacak. Bu nedenle tereddütlerim var. Hala karar verebilmiş değiliz.

Hepinize güzel bir Nisan ayı ikinci yarısı diliyorum.Sevgilim ve ben gelişmelerle huzurlarınızda olacagız efenim.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s