MANN IM ROCK!

Şu yazıyı yazarken bitik bir halde oldugumu belirtmeden geçemeyeceyim.

Cumartesi, yani 23 Nisan, ablamın dogumgunu olması nedeni ile İstanbul’a gittik. Cici arkadaşımız Burcu’nun organize ettigi, 9 Nisan’da olması planlanan Mann Im Rock partisi bazı katılımcıların da istegi üzerine 23 Nisan gecesine ertelenmişti. Oh canımıza minnet tabii. Giyinildi, süslenildi, alkoller alındı Galata Kulesi’nin dibindeki Alengirhane’ye gidildi.
Biz vardıgımızda zaten herkesin kafası peeeek güzeldi. Partinin adından anlaşılacagı üzere, hani alamanca bilmeyenleriniz vardır, Etekli Erkekler gecesiydi. Erkek katılımcıların etek giymesi zorunlu bir partiydi yani. Fazla detaya girmek istemiyorum zira uzun zamandır bu kadar sarhoş olmamıştım. Öyle ki, eve nasıl girdiğimizi, yataga nasıl yattıgımızı yemin ederim hatırlamıyorum. Evden çıkarken büyük özenle taktıgım takma kirpiklerim, sabah uyandıgımda gözlerimde degillerdi ahah. Severek giydigim siyah hırkam ve en önemlisi gün içerisinde montumun cebine attıgım GÖZLÜKLERİM kayıp ahaha. Ve her zaman oldugu gibi Unidentified Drunk Bruiseslarım sabah kendilerini belli ettiler.Fakat herşeye ragmen harika bir geceydi, dediğim gibi uzun zamandır bu kadar güzel, keyifli, eglenceli ve alkollü bir gece geçirmemiştim. Burcu ve Bukra’ya buradan bir kez daha tesekkur ediyorum. Ha unutmadan güzel bacaklarını sergileyen etekli beyefendilere de…
Cumartesi günü ablacıgımla Kadıköy’de dolanırken, acıkıp, hayatımda ilk kez midye tava yedim. Fena değildi, tarator ile gayet yenilebilir birşeymiş. Tülin’in de dogumgunu 23 Nisan oldugundan, (ablam arkadaşlarım 23 Nisan’da, bir bayram gününde doguyor, bense dünyanın yas tuttugu, tarihte bir dönüm noktası olarak yerini alan 11 Eylül’de…) göccük bir kutlama da beraber yaptık. Yeme,içme ve dans dolyu bir haftasonuydu yani.

Bugun itibariyle de diyete girmiş bulunuyorum. Hedefim dügüne kadar 5 kilo verebilmek. Önümüzdeki aydan itibaren gelinlik provalarına başlayacagımdan, biraz geç kalmış olabilirim. Ama gelinliğim dikilecegi için, ölçülerimdeki degişikliğin pek problem olacagını sanmıyorum. Ayrıca bu iştahla ölçülerimde ne kadar bir değişiklik olacagı da muamma.

Düğün müzikleri için çalışmalara başladım. Reception müzikleri hazır. Bir 50’ler gelini olacagımdan, muzikler de 50’lerden. Playlistte şu an 81 adet şarkı var. Chordettes’ten Frankie Lymon’a, Roy Orbison’dan Richie Valens’a kadar bir sürü eglenceli isim. Fransızca şarkıları da unutmamak lazım tabii. Düğünümüzde canlı müzik olacagından, orkestranın sustugu zamanlarda çalacak şarkıların da listesini çıkarmaya başladım. İlk dans müzigimiz zaten başından beri belli oldugu için, Kına gecesi ile ilgili konularda tamamıyle anneme teslim olmuş durumdayım. Kendisi düğünden, nikahtan çok kına gecesi için hevesli. Zannedersin 15 tane kız evlendirmiş, her halttan haberi var.

Çok fena saç krizlerindeyim. Aylardır saçlarıma dokunmuyorum, ne kestirmek ne boyatmak. Herkes ama herkesss kesinlikle saçlarıma dokunmamı yasakladı. Düğüne kadar sabret sonra ne bok yersen ye diyorlar. Ben de kendi kendime söz verdim, dokunmayacagım. Belki biraz pembe falan bir kaç tutam hani, degişiklik falan ühühü…Ama dügünden sonra kimsenin beni tanımayacagından ve büyük bir şok yaşayacaklarından eminim.

İşte böyle bir ay daha geçti bitti sayılır. Mayıs gelsin, bahar gelsin, çorapsız etek giyelim, piknige gidelim, bisiklete binelim falan. Önümüzdeki hafta da bir pazar maceramız olabilir. Bakalım, görecegiz.

Huzurlarınızdan ayrılırken playlistimizin favorilerinden bir şarkı ile veda etmek isterim.

Link eklemede bugun bir problem yaşadıgım için, linkleri ayrıtten burada vermek durumunda kaldım.

http://www.facebook.com/?ref=mb&sk=messages#!/event.php?eid=189121064459338
http://www.alengirhane.com/

One thought on “MANN IM ROCK!

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s