Alın bir anti-aging kremi işte.

Dün yine anti-aging kremlerle ilgili bir yazı yazmaya başladım buraya. Sanırım kısmet olamayacak. Ne zaman yazmaya başlasam birşey oluyor. Dün de yarım kaldı. Bugun de hiç yazasım yok. Hafif ayar veren bir yazıydı. Ama dedim sonra ne gerek var.
Dün Evren’in babasının cenazesine gittik. İnsan nedense böyle durumlarda garip bir boşluga düşüyor. Üzülüyor. Ama dedikleri gibi ateş düştügü yeri yakıyor. Bir süre sonra da o ateş düştügü yerde sönmeyecek ama kor halini alacak. Bu dunyanın kurallarından birisi de bu sanırım, ya da insan olmanın.

Demem o ki, kendi işinize, kendi hayatınıza bakın. Hayatta bir amacınız olsun, birşey için ugraşın. Boşa geçirmeyin günlerinizi. Hayat sadece topshoptaki o etegi giyip, kimsede olmayan papuçları ayagınıza geçirmek değil. Ne bileyim, kariyerinize falan odaklanın. Daha iyi bir yerde, daha iyi bir pozisyonda nasıl çalışırımın peşine düşün. Kariyerde gözünüz yok mu? Ne bileyim hiç mi hobiniz yok? Resim yapın. Ülke gezin mesela, dünyayı görmeye çalışın. Birşeyler yaratın. Birşeyler katın. Birşeyler ögrenin. İlerleyin.

Ama malesef işte, bazılarınız için hayatın anlamı “daha nasıl güzel ve orjinal gözükebilirim” den öteye gitmediği için bu yazdıklarım onlara hiçbirşey ifade etmeyecektir, biliyorum. Siz kilo vermek için abuk sabuk şeyler yapmaya devam edin, kuaförden çıkmayın, oranıza buranıza birşeyler taktırınca geri gelen, senelerdir kayıp olan özgüveninizle yapın bunları. Frankenstein gibi gezin. Sizin gibi insanlar o kadar çok ki…Siz hala nefes alabiliyorken, koskoca bir ömrü boşa geçirme lüksüne sahipken, ve elle tutulacak hiçbir şey yapmıyorken, bazı insanların o degerli hayatlarına veda etmesi çok adaletsiz…

Sizden tek bir ricam olacak. Lütfen çocuk yapmayın. Bu dunyaya daha fazla zehirinizi salmayın. Orada burada insanlara saldırın, mastürbasyon yapar gibi bloglara falan yorum yazın ama lütfen çocuk yapmayın. Ve bana bir daha böyle bir yazı yazdırmayın. Biraz utanın.

One thought on “Alın bir anti-aging kremi işte.

  1. It’s the best time to make a few plans for the longer term and it’s time to be happy. I’ve read this publish and if I may I want to recommend you few interesting issues or tips. Maybe you can write subsequent articles referring to this article. I desire to learn more things approximately it!

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s